Zanim jeszcze przejdziemy do konkretnych porad na które pewnie czekacie, napiszemy Wam o roli fotografii w życiu. Piszemy to po to, abyście lepiej rozumieli nasze działania i decyzje, które podejmujemy przy fotografowaniu i wyborze zdjęć dla Was.

Czym jest fotografia ślubna?

Fotografia ślubna to połączenie wielu dziedzin fotografii. Łączy fotoreportaż, fotografię modową, portretową, kreacyjną i produktową. Skłania nas do działania w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych. Czasem wymaga czujności i natychmiastowej reakcji. Fotografia ślubna jest naszym działaniem autorskim, które pokazuje jak widzimy Wasz dzień ślubu. Pokazuje, co przykuło naszą uwagę, jak zobaczyliśmy dany moment. Ma również funkcję dokumentalną, która staje się źródłem coraz większej mocy z upływem czasu. Pokazuje  emocje, sytuacje ale też to jak byliście ubrani, jak wyglądało Wasze przyjęcie, najbliżsi. Za jakiś czas przypomni Wam co było modne i jakie były trendy ślubne. 

Fotografia ślubna –  przeszłość, teraźniejszość,przyszłość

Przekazujemy Wam fotografie w jak najbardziej ponadczasowej formie. Staramy się nie poddawać sezonowym trendom fotograficznym na ile jesteśmy w stanie. Nie jest to łatwe, ponieważ żyjemy w określonym czasie i miejscu i sami ulegamy pewnym modom nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Śledzimy też na bieżąco, co się dzieje na rynku fotografii ślubnej.  

Chcemy, aby fotografie które będziecie oglądać za piętnaście czy trzydzieści lat, zachwycały Was a nie śmieszyły sposobem fotografowania i obróbki jaka wówczas owładnęła fotograficzny rynek ślubny. My również lubimy wracać do oglądania zdjęć po jakimś czasie. Najcenniejsze są dla nas te fotografie, które przetrwały jego próbę. Sprawiają wrażenie, jakby zrobione były wczoraj. Ich sens i sposób przekazu są uniwersalne i cały czas do nas przemawiają. Dają do myślenia, zachwycają swoim pięknem. 

Jeśli ten odcinek naszego fotoporadnika był dla Was ciekawy i wartościowy, to dajcie nam znać. A może jest temat, który szczególnie Was interesuje i chcecie abyśmy go opisali? 

W następnym odcinku napiszemy Wam czym jest dla nas Wasz dzień ślubu i o tym jak zadbać o własne samopoczucie w tym dniu. 

Link do pierwszej części poradnika: Część 1

Nasze zdjęcia ze ślubów i plenerów ślubnych możecie zobaczyć na naszym blogu.