Pewnie zastanawiacie się po co ten poradnik. Co fotograf może jeszcze podpowiedzieć na temat przygotowań do ślubu. Może to kolejna masa dyrdymałów, które czytaliście już nieraz? Co można napisać nowego w tematyce ślubnej jeśli nie ma problemu z wyszukaniem takich treści w internecie? Chcemy pisać o fotografowaniu w dniu ślubu z perspektywy fotografa. Ta wiedza może posłużyć Wam do zrozumienia naszej pracy której efektem będą fotografie, które pokochacie. 

Wybór fotografa na rodzimym rynku ślubnym to nie lada sztuka. Każdy fotograf ślubny pracuje inaczej, zwraca uwagę na inne aspekty fotoreportażu ślubnego, preferuje inny sposób fotografowania. Każda/ każdy z Was bierze zazwyczaj ślub po raz pierwszy. Styka się z aspektami organizowania tego wielkiego dnia nie mając doświadczenia w przygotowywaniu tak dużej imprezy. Wiecie natomiast, że piękne zdjęcia to jedna z niewielu rzeczy, która po tym dniu zostaną. Ale czy każdy z Was wie, że do takich zdjęć również trzeba się przygotować? Zadbać aby zaistniały elementy które sprawią, że ten dzień będzie taki jaki sobie wymarzyliście? 

Zawsze z przyjemnością służymy Wam pomocą. Nie, nie aspirujemy do bycia wedding plannerem. Po prostu nikt oprócz fotografa nie zna dnia ślubu widzianego z jego perspektywy.  

 

Fotograf ślubny i jego rola w tym dniu 

Fotograf ślubny, pomijając Waszych gości, to jedna z niewielu osób będących z Wami najdłużej w dniu ceremonii. Często zastajemy Was w bardzo wczesnej fazie przygotowań ślubnych. Nastroje bywają różne: od euforii, radości przez totalną olewkę nas i sytuacji, po wielki stres. Nasze główne zadanie tego dnia, to upamiętnić Wasz dzień w jak najpiękniejszy, najlepszy sposób. Jak to zrobić? Czasem nie wystarczy po prostu zacząć fotografować. 

Fotograf ślubny często przyjmuje na chwilę rolę psychologa, czasami staje się Waszym kumplem. Na chwilę jest doświadczonym drużbą, a później profesjonalną organizatorką ślubów (jeśli jej nie zatrudniacie ) Ten dzień jest dla Was jedyny, niepowtarzalny i czasem nikt oprócz fotografa nie wie jak daną sytuację zaaranżować, rozwiązać lub przetrwać. :-) 

Fotografia to połączenie bardzo wielu aspektów z pogranicza dziedzin wizualnych, technicznych i psychologicznych. Dla nas fotografia ślubna to przede wszystkim człowiek i jego emocje, oraz wzajemne relacje. Nie tylko relacje między osobami fotografowanymi: panną młodą i panem młodym, rodzicami świadkami, ale też relacje między Wami i nami fotografami. Budowanie naszych relacji z Wami zaczyna się na długo przed spotkaniem w dniu ceremonii ślubnej. 

Zanim zaczniemy naszą pracę chcemy wiedzieć jak najwięcej o Was i o Waszym wymarzonym dniu ślubu. Interesuje nas jak się poznaliście, jakie macie relacje z rodziną. Jak sobie wyobrażacie ten wielki dzień. Czy będzie hucznie czy kameralnie. Co jest dla Was najbardziej istotne w dniu ślubu. Czy jesteście pewni po spędzeniu z nami czasu, że to my mamy być z Wami tego dnia. Czy będzie zadowoleni z fotografii widzianymi naszymi oczami. Czy będziecie czuli się dobrze z nami w dniu ślubu.

Zostawiamy Was z tymi pytaniami do następnego wpisu, w którym postaramy się Wam opowiedzieć więcej o samej fotografii ślubnej. Napiszemy też o fotografii i jej roli w życiu każdego z nas.

Z przyjemnością dowiemy się od Was czy ten wpis się Wam spodobał. Czy przybliżył Wam naszą rolę w tym dniu? Jeśli macie do nas jakiekolwiek pytanie lub przemyślenia odnośnie fotografii ślubnej, samego ślubu lub po prostu sensu życia, czekamy na wiadomości. Zapraszamy też do obejrzenia fotografii, które pokazujemy na naszym blogu.