SZUKAĆ W GOOGLE CZY W SOBIE?

Warszawa i jej okolice nie uchodzą za najbardziej malownicze przestrzenie do tworzenia kreatywnych plenerów ślubnych. Czy na pewno? Wielokrotnie stawaliśmy przed dylematem, czy po raz kolejny jechać do Łazienek Królewskich. Jak ponownie podejść do miejsca, w którym fotografowaliśmy już kilka razy w tym sezonie. Czy nasz promień wyjazdów na plenery powinien z czasem powiększać, ponieważ w Warszawie fotografowaliśmy już wszędzie i nie ma oryginalnych miejsc które moglibyśmy Wam zaproponować?
Jakie jest nasze podejście do tego tematu? Spieszymy z odpowiedzią. :-)

DOBRY PLENER ŚLUBNY = ŚWIETNE PRZYGOTOWANIE

Plenery ślubne to nasz konik. Uwielbiamy wymyślać nowe sesje, szukać inspiracji myśleć o każdej z naszych par młodych bardzo indywidualnie. Rozmowa to najlpeszy sposób na poznanie oczekiwań, które staramy się poznać jak najlepiej.

Kiedy spytacie nas, gdzie możemy zrobić fajne zdjęcia plenerowe, odpowiemy że wszędzie. Najważniejsze jest to, abyśmy nie zapomnieli że najważniejsi jesteście Wy – zakochani w sobie ludzie. Gdzie będziecie wyglądali najlepiej? Tam, gdzie będziecie się dobrze czuli. Odpowiedź może być jak najbardziej ogólna i może brzmieć: “W przyrodzie”. Super!  Mamy już znakomity punkt wyjściowy do tworzenia naszych pomysłów.

Plener ślubny realizujemy zwykle po fotoreportażu ślubnym, dlatego wiemy z jakimi stylizacjiami mamy do czynienia, a to kolejny ważny element w budowaniu pomysłu na plener. Jeśli zdecydowanie nawiązujemy do dnia ślubu to jest ważne, czy mamy do czynienia z klasyką, boho czy alternatywą. Charakter dnia ślubu i idące za tym stylizacje, zazwyczaj wynikają z Waszego charakteru. Czy na pewno suknia w stylu boho i bukiet z polnych kwiatów  będą dobrze wyglądały w nowoczesnej architekturze, a tiulowa suknia z diamentowym gorsetem na miękkiej leśnej ścieżce?? Niewykluczone, ale warto się zastanowić i skorzystać z naszych porad.

KLASYCZNE ZASADY FOTOGRAFII A FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Warszawa i jej bliskie okolice dają nam niezliczone możliwości fotografowania jeśli będziemy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Fotografia to umiejętność połączenia w tym samym momencie niepowtarzalnych emocji, wyjątkowego światła i unikalnej formy.

Mając to w głowie okazuje się że możemy zrobić piękne fotografie wszędzie. Na początku naszej drogi fotograficznej trochę baliśmy się, że w pewnym momencie znudzimy się Warszawą pod względem fotograficznym. Ale zamiast rozszerzać ten okrąg na mapie Google’a, zaczynamy wchodzić coraz głębiej. Zastanawiamy się co jeszcze można tu zrobić. W obrębie znanych miejsc na plenery ślubne w Warszawie stawiamy przed sobą nowe wyzwania i szukamy nowych pomysłów. Dzięki temu nie nużymy się znanymi miejscówkami.


PLENER ŚLUBNY W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH – PATRZMY TAM, GDZIE NIKT NIE PATRZY

Kiedyś unikaliśmy fotografowania w Łazienkach Królewskich. Przerażała nas ilość białych sukien przemykającyh ze swoimi fotografami wokół nas. Nie chcieliśmy tak jak oni stać w kolejce do popularnych miejsc, żeby zrobić zdjęcie swojej parze. Teraz mówimy wszystkim fotografom i ich Parom “dzień dobry” i idziemy w przeciwnym kierunku. Przestrzeń w Łazienkach Królewskich to jedna z większych, piękniejszych i dobrze zadbanych zieleni w Warszawie. Mamy zielone, niezadeptane przestrzenie i cudne starodrzewy, które budują klimat jak w Tajemniczym Ogrodzie. Jeśli nie macie ciśnienia, żeby było widać jaki to park, wcale tego nie pokazujemy na zdjęciach. Skupiamy się na Was i na pięknym świetle, które o każdej porze dnia i roku jest zupełnie inne.


PLENER ŚLUBNY W WILANOWIE

Wilanów, podobnie jak Łazienki Królewskie, ma piękne przestrzenie do fotografowania par młodych, ale my jak najszybciej mijamy okolice słynnego pałacu i uciekamy w miejsca mało uczęszczane. Czasami kiedy chcemy pokazać Wilanów w zupełnie inny sposób, stawiamy na zabiegi formalne. Takie fotografie nabierają zupełnie innego wymiaru.

PLENER ŚLUBNY NAD WISŁĄ

Kolejnym, bardzo ciekawym miejscem jest plaża nad Wisłą. Wbrew pozorom, można znaleźć tam miejsce, które jest przestrzenią bez nadmiaru ludzi. Ale tu też ile Par, tyle pomysłów. Fotografowaliśmy już zakochanych w świetle jak w Wenecji z barkami w tle, robiliśmy ognisko kiedy Para chciała sesję na luzie, był też piknik o zachodzie słońca.PLENER ŚLUBNY NA MARIENSZTACIE – CZY NA PEWNO TAKA NUDA?

Bardzo niedocenianym według nas miejscem w Warszawie jest Mariensztat i jego okolice. Kiedy pojawił się kilka lat temu pomysł na zrobienie tam pleneru ślubnego, znalazłam w internecie zaledwie kilka  zdjęć ślubnych. Na pierwszy rzut oka przeraża pustką. Ale dla nas jest świetnym polem do popisu do pracy z Parami, które zaskakują nas swoim temperamentem i kreatywnością. A na tle murów okolicznych kamienic moglibyśmy robić portrety bez końca.

PARK W MŁOCHOWIE

Kilka lat temu odkryliśmy piękny Park w Młochowie, niedaleko Warszawy. Dużą zaletą tego miejsca jest to, że można spacerować po terenach zielonych i są miejsca o zupełnie nie parkowym klimacie z rozbuchaną zielenią.


MIŁOŚĆ JEST NAJLEPSZĄ INSPIRACJĄ DO PLENERU ŚLUBNEGO W WARSZAWIE

Warszawa i jej okolice są bardzo ciekawymi i inspirującymi miejscami na mapie naszego kraju, ale najważniejsi jesteście Wy. Ludzie, którzy się kochają, między którymi emanuje niepowtarzalne energia. My staramy się uwiecznić ją przede wszystkim i zawsze tak dobrać miejsce, żeby miejsce podkreśliło tylko Wasze uczucia.