Stylizacje ślubne Panny Młodej

Stylizacje ślubne. Temat bardzo ważny. Niektóre panny młode wiedzą co będą miały na sobie zanim przyjmą oświadczyny. Inne, kiedy jeszcze nie mają potencjalnego kandydata na męża. Są też takie, które wymyśliły suknię już w przedszkolu. Nic w tym dziwnego. To jest taki dzień dla wielu dziewczyn, kiedy są w centrum uwagi jak nigdy wcześniej. 

 

 

Od czego zacząć? Każda z Was ma swoje sposoby, ulubione marki i sklepy. W wyborze pewnie pomogą przyjaciółki, mamy i  babcie. My radzimy, żeby czytać składy tkanin i pytać sprzedawców z czego suknia jest wykonana. Zadbajcie o to, aby były to tkaniny jak najbardziej naturalne, które w każdych warunkach zapewnią Wam komfort. Warto zwrócić uwagę na to jak się czujecie w mierzonej sukni: czy nie ogranicza Wam ruchów, czy będziecie mogły w niej tańczyć swobodnie w pierwszym tańcu i nie zaplączecie  się w tiule i halki. :) Ważne, żebyście znalazły czas na ponoszenie sukni nieco dłużej. Spróbowały swobodnie usiąść, zrobić obrót. Zastanowiły się czy czy tkanina z której jest uszyta suknia zapewnia Wam komfort przez dłuższy czas. 

 

 

Podobnie jest z obuwiem. Buty panny młodej poza przepięknym wyglądem mają być wygodne. Spróbujcie w nich zawsze troszkę pochodzić przed dniem ślubu, zobaczyć jak się zachowują na śliskich powierzchniach. Czy dacie radę zatańczyć bez stresu pierwszy taniec jeśli w sali tanecznej będzie terakota, a nie drewno? Może trzeba zrezygnować z cienkich szpilek, ponieważ ślub będzie w plenerze i większość czasu będziecie spacerowały po trawie? Zawsze radzimy aby Panna Młoda miała ze sobą zapasowe buty, które będą dopasowane do długości sukienki. Mogą być to też typowe buty do tańca, które sprawdzą się w momencie otwierania przez Was parkietu. 

 

Zaczęliśmy od sukni i butów a teraz wracamy na górę. Pamiętajcie, aby zawsze umówić się na próbne upięcie fryzury. To samo radzimy w przypadku makijażu. Kwiaty to też bardzo ważny element Waszej stylizacji. Ważne, żeby były trwałe a ich pyłki nie brudziły sukni. Zwróćcie też uwagę aby bukiet nie był za duży i wygodny do trzymania. Lubimy, jak Panna Młoda trzyma kwiaty podczas całej ceremonii ślubnej, ponieważ uważamy że to nieodłączny element stylizacji który nadaje uroczystego charakteru. 

 

Stylizacje ślubne Pana Młodego

 

Pan Młody również może dużo wcześniej przemyśleć swoją stylizację. I tak samo jak w przypadku Panny młodej zdecydowanie postawić na jakość. Naszym zdaniem zawsze najlepiej sprawdza się garnitur z tkanin naturalnych. Zwykle jest to wysokogatunkowa wełna. Nie dajcie się zwieść sprzedawcom, którzy będą mówić Wam, że najlepiej kupić garnitur z domieszką poliestru, ponieważ taki nie będzie się gniótł. Wysokogatunkowa wełna jest bardzo odporna na zagniecenia i ma właściwości termoregulacyjne. Tu odsyłam do naszej guru od jakości tkanin. Moniki Kamińskiej i jej artykułu. Czy ten mityczny “nowoczesny poliester” naprawdę istnieje? Kochani postawcie na jakość. To naprawdę będzie widać na zdjęciach. Wełna jak każda naturalna tkanina rozprasza i pochłania światło. Garnitur wełniany nie błyszczy się w świetle błyskowym jak ten z dodatkiem włókien sztucznych. 

Z koszulą jest podobnie. Wybierzecie najwyższej jakości bawełnę. Oczywiście pamiętajcie o tym aby była zawsze przynajmniej jedna koszula na zmianę. Nie tylko na wypadek spotkania z zupą pomidorową lub czekoladowymi lodami, co zdarza się często. Czasem po prostu dla własnego komfortu podczas przyjęcia i hucznych zabaw warto ją zmienić. 

Kolejną rzeczą na którą chcielibyśmy zwrócić uwagę to kwiaty, będące ozdobą garnituru. Świeży kwiat zawsze nadaje odświętnego charakteru Panu Młodemu i bardzo nam się ten zwyczaj podoba. Jest to też piękny szczegół do sfotografowania, tak samo jak moment jego przypięcia. Często spotykamy się jednak z tym, że są one po prostu za duże. Wielokrotnie klapa garnituru, aż ugina się od ciężaru wyszukanego bukieciku. Czasem wystarczy jeden najpiękniejszy, nie za duży, świeży, kwiat. 

 

 

Jeszcze jedna rzecz: muszka. Wiązana muszka. Według nas, jeśli mamy klasyczny charakter ślubu i wesela, pasuje najlepiej. Panowie nie bójcie się nauczyć wiązać prawdziwą muszkę. Zawsze wygląda lepiej niż ta gotowa, przyszyta do paska z regulacją. Proces wiązania muszki też świetnie wygląda na zdjęciu. Jeśli nie wychodzi za pierwszym razem, wspaniale fotografuje się zaangażowanie bliskich w tej sytuacji. Piękne jest to skupienie na twarzach, pomagające dłonie. Zdecydowanie wiązana muszka jest the best. 

Wiele osób uważa, że stylizacja na ślub jest tylko na jeden raz, nawet tylko na kilka godzin i nie ma sensu w nią inwestować. Nic bardziej błędnego. To jest ten jeden, jedyny raz w życiu, kiedy możemy błyszczeć, świetnie wyglądać, czuć się najlepiej. A to wszystko zostanie na zdjęciach. 

W następnym odcinku naszego poradnika napiszemy Wam o tym co jeszcze warto mieć ze sobą podczas ślubu i ceremonii i o stylizacji sali. 

Jeśli ten odcinek był dla Was interesujący, to prosimy dajcie nam znać w komentarzach. Cały czas zbieramy również Wasze pytania dotyczące porad ślubnych.